Новояворівськ - Янів Івано Франкове
    

Main » Articles » Околиці Янова » Яворівський район [ Написати статтю ]


НовояворівськНовоя́ворівськ (до 2008 року — Новояворівське) — місто в Яворівському районі Львівській області, розташоване на висоті 300 м над рівнем моря на межі Розточчя і Надсянської низовини у мальовничій місцевості у верхів'ях річки Шкло. Новояворівськ має досить хорошу інфраструктуру і вигідне економічне розташування. Воно розміщене за 14 км. від районного центру Яворова і за 40 км. від обласного центру — Львова. Біля міста проходить автотраса Яворів — Львів ШЕД — 8 державного значення (автошлях М10 Львів—Івано-Франкове—Краковець (на Краків)). Місто з'єднано з Львовом залізницею Шкло — Львів, а також знаходиться в безпосередній близькості від траси Київ — Лісабон, що зараз будується. Новояворівськ є складовою частиною СЕЗ «Яворів».
3 червня 2008 року постановою ВРУ №316-VI Новояворівське перейменовано на Новояворівськ.

Новояворівськ — місто в Яворівському районі Львівській області, розташоване на висоті 300 м над рівнем моря на межі Розточчя і Надсянської низовини у мальовничій місцевості у верхів'ях річки Шкло. Новояворівськ має досить хорошу інфраструктуру і вигідне економічне розташування. Воно розміщене за 14 км. від районного центру Яворова і за 36 км. від обласного центру — Львова, а також за 40 кілометрів від митного посту пропуску «Краковець». Фактично через місто проходить автотраса Львів - Краковець ШЕД — 8 державного значення. Місто з'єднано з Львовом залізницею Шкло — Львів, а також знаходиться в безпосередній близькості від траси Київ — Лісабон, що зараз будується.

Територія м. Новояворівська розташовується між Прикарпатською рівниною та Розточчям і є рівниною водно-льодовикового походження, яка характеризується слабкогорбистим рельєфом. Поверхня місцевості розділена плоскодонними мілкими долинами балок. У східній частині району знаходиться ложбина, по дну якої проходить скид дренажних вод. Абсолютні відмітки поверхні землі коливаються у межах 20 м. Мають місце карстові воронки діаметром 5?60 м, глибиною до 2,5 м, в яких затримується вода, створюючи заболоченість.

Місцевість на якій розташовано м. Новояворівськ знаходиться у перехідній зоні від помірно теплого західноєвропейського клімату до помірно-континентального східноєвропейського, з м'якою зимою, довготривалою, вологою весною і теплою, відносно сухою осінню. Середньорічна температура теплого періоду складає +18,3 оС. Найхолодніший місяць року – січень, із середньою багаторічною температурою -4,1 оС. Середньорічна температура складає 7,4 оС. Середньорічна кількість опадів складає 798 мм. З них 407 мм випадає у весняно-літній період. Слід відзначити, що осінь буває вологою, з частими відлигами, що створює умови для відновлення експлуатаційних запасів підземних вод. Глибина промерзання ґрунту становить 80 см.

Новояворівська міська рада у межах погоджених границь займає територію   1707,7 га.   Площа м. Новояворівськ становить 974,9 га, що становить 57% від всієї площі ради. Основними   землекористувачами на території міста є:
Шклівське лісництво – 371 га  або 38% від площі міста;
садівничі товариства – 125,29 г а, що становить 13% площі міста;
землі зайняті багатоповерховою житловою забудовою – 78,2 га,  8%;
землі, які знаходяться у віданні підприємств, установ транспорту та зв’язку -  85,2527 га,  9%;
73,2 га, або 18% відносяться до земель запасу і передбачені під індивідуальну житлову забудову,  багатоповерхову житлову забудову та під об’єкти соціальної  сфери.

Враховуючи ті факти, що місто є молодим, а забудова міста проводилась на підставі розробленого сучасного генерального плану, у Новояворівську  чітко виражені зони забудови, а саме:
Сельбищна зона (житлова забудова)
Промислова зона
Зона комунального господарства
Рекреаційно-оздоровча зона
Адміністративно-культурний центр
Садівничі товариства

На сьогоднішній день місто Новояворівськ має важливе промислове, соціально-культурне значення, чітку перспективу подальшого економічного і соціального розвитку, зростання кількості населення. Містом розроблено та затверджено генеральний план Новояворівська та постановою Верховної ради України №578-УІ від 23.09.2008р. затверджено нові межі міста Новояворівська. Проте, подальший розвиток міста стримуються статусом міста районного підпорядкування. У місті на даний час склалася виключна ситуація, бо Новояворівськ будучи достатньо економічно і культурно розвинутим містом перебуває у однаковому статусі із селами району.  З метою належного забезпечення розвитку міста та району, вирішення соціально-економічних проблем Новояворівська та його мешканців, Новояворівська міська рада вважає за необхідне  підвищити його адміністративний статус з районного значення  - на обласне.
Місто Новояворівськ за історичними мірками – ще зовсім юне. Якихось 40 років – це зовсім маленький вік. На населених пунктів з давньою наше місто не видатних пам’яток архітектури чи якихось визначних історичних місць.

м. Новояворівське нерозривно пов’язана заснуванням виробничого об’єднання «Сірка». Постанова уряду СРСР "Про розширення виробництва сірки в Західній Україні" лягла в основу розвитку розробок Яворівського та Немирівського покладів сірки будівництво гірнохімічного комбінату. Це зумовило проектування та будівництво нового міста – місця розселення робітників сірчаної промисловості. Вибір місця розміщення міста здійснювався у відповідності з вибором ділянки для будівництва Гірнохімічного комбінату всім комплексом основних та супутніх промислових підприємств.

Завдання на проектування жилого поселення «Серный» (потім цю назву перемінено на «Янтарне») для Яворівського гірничо-хімічного комбінату керівництво промисловості Львівського економічного району доручено «Київ містобудування Держбуду СРСР» 22 квітня 1964 р. Спеціалістами ЄAaоекту розглядалися два варіанти ділянок для розміщення комбінату: "західний", за яким гірнохімічний комбінат розміщувався західніше в м. Яворова, "східного" з розміщенням комбінату на схід покладів сірки.

В результаті виконання техніко-економічних розробок варіантів та порівняння та розгляд передпроектних матеріалів Держбудом СРСР, в 1965 року прийнято рішення, яке підтвердило доцільність будівництва гірнохімічного комбінату біля східного боку покладів. Вибір "східного" варіанту зумовив доцільність вибору місця для розселення робітників теж східного боку з забезпеченням санітарно-гігієнічних розривів.

Воно було закладене у мальовничій місцевості у верхів’ях річки Шкло на відстані 5км на південний схід промислової зони сірчаного комбінату розташоване на висоті 300 м над рівнем моря на межі  Розточчя Надсянською низовини. Фактично будівництво міста розпочалось у 1970 році.

Початково Новояворівськ був селищем назвою Янтарне. В червні 1969 року, коли селищу було присвоєно назву Новояворівське, там проживало 1019 чоловік. На початку 1970 року було збудовано першу середню школу, розраховану на 1280 учнів, - Палац культури на 800 місць з лекційним залом бібліотекою. З січня 1986 року даний населений пункт отримав статус міста перейменовано його у Новояворівськ (від - новий Яворів).
Фото Новояворівська


Джерело матеріалу:
Category: Яворівський район | Added by: Yurgans (19.05.2010) | Author:

Перегляди: 4789 | Comments: 0 | Tags: Новояворівське, м. Новояворівськ, янтарне, Новояворівск | Rating: 4.2/ 5


Нові статті

[14.12.2012][Ігри]
Battlefield 2 аналітика (0)
[27.07.2011][Ігри]
GameGune 2011: SK Gaming — чемпіони (0)
[25.03.2011][Ігри]
Перегляд гри Fallout New Vegas обзор (Превью, Preview) (0)Total comments: 0